"Oklaski za odblaski"
W ramach projektu „Odblaskowa szkoła” został przeprowadzony konkurs literacki. Na podstawie tekstu napisanego przez Wojciecha Łyszczak z kl. 7D została nagrana piosenka.
Tekst ~ Wojciech Łyszczak 7D
Śpiew ~ Nazarii Khukhrianskyi klasa 8B
Muzyka ~ pan Marek Reguła nauczyciel muzyki.
"OKLASKI ZA ODBLASKI"
Jadę nocą na rowerze
ciemno wszędzie, strach mnie bierze.
Nagle światła samochodu
blask rzucają na mnie z przodu.
Jadę wolniej, chociaż wierzę,
że samochód mnie dostrzeże.
Z przodu, z tyłu światło mam
i przepisy dobrze znam.
Kask na głowie dobrze leży,
mam odblaski na odzieży,
na plecaku, ramie, kole,
zakładałem dzisiaj w szkole.
Z odblaskami i z daleka
widać każdego człowieka.
Uratują życie, zdrowie
każdy policjant to powie.
Jest bezpiecznie, komfortowo,
pewnie, modnie i sportowo.
Odblask każdy mieć powinien
jest to innym także winien,
by przyczyną czegoś złego
nie być dla kierującego.
By rodzice łez nie lali,
by nie spać w szpitalnej sali.
Więc namawiam dziś każdego
odblask to coś wspaniałego !
Noś odblaski by z oddali
wszyscy szybko Cię poznali.
Byś bezpiecznie jeździł drogą.
byś był dla innych przestrogą.
Każdy kto nosi odblaski
Ma dzisiaj od was oklaski.
