"Oklaski za odblaski"

3/11 2023

W ramach projektu „Odblaskowa szkoła” został przeprowadzony konkurs literacki. Na podstawie tekstu napisanego przez Wojciecha Łyszczak z kl. 7D została nagrana piosenka.
Tekst ~ Wojciech Łyszczak 7D
Śpiew ~ Nazarii Khukhrianskyi klasa 8B
Muzyka ~ pan Marek Reguła nauczyciel muzyki.
"OKLASKI ZA ODBLASKI"
Jadę nocą na rowerze
ciemno wszędzie, strach mnie bierze.
Nagle światła samochodu
blask rzucają na mnie z przodu.
Jadę wolniej, chociaż wierzę,
że samochód mnie dostrzeże.
Z przodu, z tyłu światło mam
i przepisy dobrze znam.
Kask na głowie dobrze leży,
mam odblaski na odzieży,
na plecaku, ramie, kole,
zakładałem dzisiaj w szkole.
Z odblaskami i z daleka
widać każdego człowieka.
Uratują życie, zdrowie
każdy policjant to powie.
Jest bezpiecznie, komfortowo,
pewnie, modnie i sportowo.
Odblask każdy mieć powinien
jest to innym także winien,
by przyczyną czegoś złego
nie być dla kierującego.
By rodzice łez nie lali,
by nie spać w szpitalnej sali.
Więc namawiam dziś każdego
odblask to coś wspaniałego !
Noś odblaski by z oddali
wszyscy szybko Cię poznali.
Byś bezpiecznie jeździł drogą.
byś był dla innych przestrogą.
Każdy kto nosi odblaski
Ma dzisiaj od was oklaski.

Uczeń śpiewający piosenkę oraz nauczyciel grający na organach.

do góry